نماد سایت مجله اینترنتی مشرقی ها

درد زایمان چگونه شروع میشود

درد زایمان چگونه شروع میشود
4.2/5 - (5 امتیاز)

در ماه آخر بارداری، دهانه‌ رحم نرم شده و با آغاز انقباضات شروع به باز شدن می‌کند و باعث حرکت و چرخش رو به پایین جنین می‌شود.

با هر انقباض، یک پیام درد به مغز ارسال می‌شود و «اکسی‌توسین» منتشر و شدت انقباضات بیشتر و درد ناشی از آن افزایش پیدا می‌کند.

این چرخه تکرار و هر بار به شدت و قدرت درد و انقباضات آن افزوده می‌شود.

زایمان سه مرحله دارد، در هر مرحله اتفاقات خاصی رخ می‌دهد که باعث پیشرفت سیر زایمان طبیعی می‌شود.

مرحله‌ی اول: فاز پنهان

مرحله‌ی اول خود از دو فاز تشکیل شده، فاز اول که از حدود هفته‌ی 26 بارداری شروع می‌شود و انقباضات نامنظم و عادی رحمی را به همراه دارد که به آن «فاز پنهان» یا خفته نیز گفته می‌شود. باز شدن دهانه‌ رحم که با نازک شدن و کشیدگی دهانه‌ رحم همراه است، در هفته‌های آخر بارداری رخ می‌دهد و در انتهای فاز بعدی یا همان فاز فعال، کامل می‌شود. میزان اتساع دهانه‌ رحم طی بررسی و معاینه‌ی واژن اندازه‌گیری می‌شود. در صورتی که دهانه‌ رحم بلند باشد به این معنی است که اتساع هنوز رخ نداده است. در این مرحله انقباضات نامنظم و شدید نیستند.

در این مرحله برای کمک به خودتان بهتر است:

مدت زمان انقباضات و فاصله‌ی بین آن‌ها را یادداشت کنید و زمانی که فاصله‌ی بین دردها از سی دقیقه به پنچ شش دقیقه رسید، ساک خود را برداشته و برای رفتن به بیمارستان آماده شوید. البته این زمان برای کسی پیشنهاد می‌شود که طی بیست دقیقه به بیمارستان می‌رسد. اگر برای رفتن به بیمارستان زمان بیشتری نیاز دارید زودتر اقدام به رفتن کنید. پایان فاز پنهان و خفته با آغاز فاز فعال همراه است.

مرحله‌ی اول: فاز فعال


بیشتر بخوانید » چگونه سریع خوابمان ببرد


مرحله‌ی دوم: خارج شدن جنین

مطالب مرتبط : چگونه رحم را گرم کنیم برای پسر دار شدن

مرحله‌ی سوم: خروج جفت

برگرفته از : مام

خروج از نسخه موبایل